2022 YILI SINAV TAKVİMİ

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı 2022/MTSK e-Sınavı

Haftanın 7 (yedi) Günü 81 il/ilçedeki e-Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir.

E-Sınav Randevu ve Başvuru İşlemleri

E-sınav randevularını kursiyerlerin kendisi alamamaktadır. Bu işlemler sadece sürücü kursları tarafından yapılır. 

1-  Ehliyet alabilmek için gerekli olan tüm koşulları sağlamanız gerekiyor. Özel Ümraniye Ihlamurkuyu Özdemirler Sürücü kursuna ehliyet için başvuru yapıyorsunuz.

2-  Sürücü kursu tarafından planlanan teorik eğitimi almanız gerekiyor.

3-  E-sınav ücreti olan 130 TL'yi ödemeniz gerekiyor. Bu ödemeyi kendiniz yapabileceğiniz gibi sizin adınıza sürücü kursu da yapabilir.  (MTSK e-sınav ücreti T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O şubelerinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilat Programı” adı altında yatırılmalıdır.)

4-  Elektronik sınav ücretini ödedikten sonra özel özdemirler sürücü kursunuz “Özel MTSK Modülü” üzerinden müsaitlik durumuna göre randevunuzu gerçekleştirecektir. Alınan randevular daha sonra il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerince değerlendirilip onaylanacaktır.

5-  Başvuru işlemi onaylanan kursiyerler için e-sınav randevu sisteminde müsait olan tarihi öncelikle seçer fakat yoğunluk varsa seçilen tarihe en yakın tarih olacak şekilde sınav tarihi ve saati sistem tarafından belirlenir.

6-  Sınav tarihi belli olduktan sonra kursiyere sınav giriş belgesi sürücü kursu tarafından elden teslim edilir. Bu belge ile kursiyer e-sınava girebilir. Bu belge sadece sürücü kursundan alınabilir.

Randevuyu Değiştirme

Kursiyerlerin talep etmeleri halinde e-sınav tarih ve saatini üzerinden sınava en az 3 gün kala değiştirebilirler. Bu işlem için sürücü kursuna dilekçe vermek gereklidir. Bu belge Milli Eğitim Müdürlüklerince değerlendirilip işleme alınır.